interv-yu-z-dzho-aberkrombi

Інтерв'ю з Джо Аберкромбі

 

Ділимось з вами захопливим інтерв'ю з Джо Аберкромбі — автором нашої нової книжки «Пів короля», яка вийде вже зовсім скоро!


Якщо ви бодай трохи цікавитесь дорослим фентезі - неодмінно маєте поповнити свою бібліотеку книгою Джо Аберкромбі. Джо вирвався на сцену у 2006 році зі своєю темно-жорстокою, смішною та свіжою фентезійною трилогією «The First Law/ Перший закон». Колишній відеоредактор швидко зарекомендував себе як найгарячіший новий британський автор фентезі 21 століття і по праву заслужив славу та успіх. Потім він продовжив трилогію трьома окремими романами, події яких розгортаються в одному всесвіті. У них він змішав жанри триллера-помсти, військової епопеї та вестерну і відфільтрував їх через власну фентезійну лінзу. Результат знову приємно вразив.

Після дворічної перерви він повернувся з книгою «Пів короля», першою частиною трилогії янґ едалт фентезі.


Розкажіть трохи про цю книжку?


Сюжет розповідає про пригоди принца Ярві, що народився з покаліченою рукою, а отже, без змоги зайняти своє місце серед воїнів, що його оточують. Він навчений бути посланником - щось між священиком, цілителем та порадником, але, коли вбивають його батька і брата, він змушений зайняти трон. З жахливими наслідками ...


Ви вже відомі, як автор дуже дорослого фентезі, чому ви вирішили писати для молодшої аудиторії?


Написавши шість великих книжок схожого "дуже дорослого” фентезі я відчув потребу спробувати щось трохи інше. Мої діти підростають і починають читати, і їх величезне хвилювання від книжок нагадує мені що я відчував читаючи дитиною. Я хотів би поділитися цим з ними, а також, можливо, написати те, що може вплинути на молодих людей так, як ви не зможете вплинути на більш дорослу і стомлену аудиторію.Кілька років тому до мене звернувся Нік Лейк, редактор "янг едалту” у Harper Collins, та запропонував написати щось для них і мене це зацікавило. Це видалося гарною можливістю спробувати трохи інший стиль, інший світ, більш чітко сфокусовану історію та потенційно залучити нову читацьку аудиторію, не втративши інтерес давніх шанувальників. Чесно кажучи, яблуко впало не так вже й далеко від яблуні. Книжка не настільки відверта в описах сексу чи насильства, але її головний герой вже досить зрілий, як і сюжет історії. Думаю, це все ще дуже відома книга Джо Аберкромбі.


Однією з ваших сильних сторін, як письменника, є створення нового всесвіту, а також здатність подати звичні умовності свіжими та захопливими. Що надихає вас на нову серію?


Моїм великим натхненням були книжки, які я читав у дитинстві. Я думав про історичну фантастику Розмарі Саткліфф, постапокаліптичну серію Джона Крістофера "Prince in waiting/ Принц в очікуванні", яка завжди була жорсткою, непередбачуваною, автентичною та зрозумілою аудиторії. Я також читав сучасну художню літературу про вікінгів, Роберта Лоу, Бернарда Корнуелла, класика Франса Бенгтсона, і, звісно, багато історії під час підготовки.


Про якого героя вам найбільше подобається писати?


Про того хто дратував мене найменше в той чи інший момент. Як правило, мені легше писати про менших, більш випадкових персонажів, що часто базуються на одній інтенсивній рисі характеру. Вагоміші для сюжету персонажі - складніші, довше формуються у моїй свідомості, перш ніж з’явитись на сторінках.


Чи обов’язково сьогодні фентезі бути темним і похмурим, щоб бути сприйнятим серйозно і досягло успіху?


Я так не думаю. Я дедалі частіше чую, як люди жаліються, на скільки темним і безнадійним стало фентезі останнім часом. «Гра престолів» додала популярності цинізму і моральній двозначності, але, на мою думку, багато традиційних речей публікуються не менш успішно, все-таки не схоже на те, щоб Толкін та його наслідувачі вийшли з друку.

Як на мене, найлегший спосіб бути сприйнятим серйозно та досягти успіху - забути про все, що може бути модним і написати те, що здається вам чесним, точним та захоплюючим.

Як проходить ваш звичний робочий день? Як вдалося перейти на письменника на повний робочий день?


Мені пощастило, що раніше я був позаштатним редактором на телебаченні, тому я завжди мав певну кількість вільного часу між проєктами. Бажання краще використовувати цей час спонукало мене спробувати писати. Отримавши угоду, я зміг присвятити письменництву більше часу, можливо, відмовився від кількох вакансій, щоб мати змогу писати. З тим, як письменництво ставало дедалі успішнішим, редагування поступово відходило на задній план.


Це сталося приблизно в той час, коли у мене народжувалися діти, тому мій спосіб життя природно перейшов від однієї форми до іншої. Мені ніколи не доводилося вибігати з офісу, з криком, що я тепер заслуговую більшого.


Що насамперед підштовхнуло вас стати письменником? Можливо, книжка, яку ви читали, чи навпаки, книжка, якої бракувало?


Я з дитинства був фанатом фентезі, рольових ігор й усього такого. Але я почав потроху розчаровуватись шаблонністю епічного фентезі та відчув, що можна зробити щось цікавіше. Також приблизно у цей час "Гра престолів" довела, що можна створювати щось гостре, небезпечне, приголомшливе і при цьому залишатися в рамках епічного фентезі.


Скільки часу зазвичай займає створення книжки - від зародження ідеї, до друку?


Написання великих дорослих книжок займало в мене від 14 місяців до 3 років, півтора року - відколи я почав писати повний робочий день. Хоча редагування та завершення однієї книжки та етап планування наступної подекуди розмивають ці строки.

Книжки у цій трилогії коротші, вони написані в діапазоні 6-10 місяців.


Як ви вважаєте, чи важливо для письменників бути доступними? Ви схожі на того, з яким можна гарно потеревенити за пінтою, коли більшість ваших колег здаються трохи відстороненими …


Мої соціальні навички без сумніву дуже розвинені. Здається у світі більше немає когось такого ж невимогливого й легкого у спілкуванні, як я. Я вважаю корисним мати можливість взаємодіяти з читачами, особливо в наш час, коли присутність в Інтернеті може бути корисним інструментом. Хоча, з іншого боку, люди можуть надто захопитися цим. Зрештою, саме писання робить вас успішними.


Нарешті, одна порада початківця письменника?


Щодня вдягайтесь. (прим.ред. Так, наче йдете на роботу)


Матеріал перекладено зі сайту - www.denofgeek.com


 

 

nova nebo

Оновлене пакування без пошкоджень

замовляй подарункове пакування окремо