interv-yu-iz-dzheyi-kristoffom

Інтерв'ю із Джей Крістоффом


Ділимось з вами цікавим інтерв'ю із Джей Крістоффом — автором нашої нової книжки «Безніч», яка вийде вже зовсім скоро!


Для читачів: розкажіть трохи про «Безніч» та її героїв?


«Безніч»— перша частина нової фантастичної трилогії. Події розгортаються у світі з трьома сонцями, що означає, що ніч настає лише раз на два з половиною роки. Місце дії — щось середнє між Стародавнім Римом і Венецією епохи купецького князя.


Головну героїню звуть Мія Корвере. Вона дочка зрадника, який намагався повалити Республіку. Прагнучи помститися тим, хто знищив її сім'ю, вона приєднується до клану вбивць, відомого, як Червона церква. Мія сподівається, що вони навчать її як члена клану, але серед кількості обраних Церкви — обмежена, тож їй доведеться пережити смертельні випробування, щоб помститися.


То чи готова вже назва до 2 книжки?


Я маю робочу назву. Але вона не надто вдала. Я ненавиджу думати над назвами. Мені знадобилося майже 2 роки, щоб придумати гарну назву для Безночі (Nevernight). Спочатку ми продали його моєму видавцеві під назвою Girl of endings, що тепер здається трохи нудною.


Чи був хтось із героїв книжки натхненний людьми з вашого реального життя?


Пан Добрик натхненний парою котів, яких я знав. А викладачі в Червоній церкві — це суміш різних підлих вчителів, які зустрічалися протягом мого життя. Але я намагаюся не робити моє натхнення надто очевидним — це небезпечно судовими позовами :)


Хто був вашим улюбленим персонажем для написання? А хто навпаки?


Міа моя улюблениця. Я її обожнюю. Я полюбив її з першої сцени, яку я написав, ще у 2013 році. Тоді я не знав, ким вона була і чого вона хоче, тому написав книгу, щоб дізнатися. Але ця сцена (кінець 50-ої глави за 3 роки не сильно змінилася. Ці слова — її серце


Найменший улюблений? Я не знаю, чи маю такого. Найбільше мені не подобаються, мабуть, персонажі Марій чи Маріелла — вони обоє такі жахливі та бездушні люди. Але мені все одно подобається їх писати. Я дозволяю покидьку взятись за справу.


Який твій улюблений уривок/сцена «Безночі»?


Я вагаюся між трьома сценами і, боюся, не зможу обрати одну.

1. Вступний розділ. Я думаю, що це один з кращих текстів, що я коли-небудь писав.

2. Сцена тортур Мії в Богоділі.

3. Розмова Мії з Тріком в кінці п’ятого розділу.


Моя улюблена цитата, мабуть, така:

«Книги, які ми любимо, люблять нас у відповідь. І так само, як ми позначаємо свої місця на сторінках, ці сторінки залишають на нас свої сліди».


Яке дослідження вам довелось провести для роману?


Я фанат римської історії. Якщо ви хочете провести семигодинну бесіду про вплив династії Юліїв на сучасну глобальну політику — вам до мене. Я з дитинства вивчав Стародавній Рим. Можна чесно сказати, що я досліджував цю книгу протягом 20 років. Звісно, це фентезі, тож ви зрозумієте його по-своєму. Але все починалася як щось на кшталт мисленнєвого експерименту: «Що, якби похід Юлія Цезаря на Рим провалився, а Республіка проіснувала до середньовіччя?»


Хто є вашим кумиром серед авторів?


Робін Хобб. Вона застара для мене, але ця жінка — могутня.


Що підштовхнуло вас написати підлітковий роман (young adult)?


Чесно кажучи, я просто пишу історії, так, як вони відтворюються в моїй голові. Інколи вони підліткові, інколи — ні. Я не хочу бути упередженим. Я не знаю, чи «Безніч» — це підлітковий роман, але я й ніколи не бачив визначення підліткового роману (young adult), яке б мене влаштовувало. Young adult – це не жанр. Це демографічний показник. Немає жодних умов і жодних табу.


«Безніч» маркується як дорослий роман, мій видавець — видавець дорослих романів, але, очевидно, що читачі, які слідкують за мною ще з серії «Illuminae files», прочитають і «Безніч». Я думаю про це як про перехресну книгу — головна героїня — підліток, але вона має справу з деякими дуже важкими темами. Але мені подобається, що книга викликає дискусію, і захоплює більшість читачів.


Запитання-блискавки


Що ви зараз читаєте? Або що у вас з вашого списку до читання чекаєте найбільше?


Зараз я збираюся розпочати книгу підліткову науково-фантастичну книжку (YA SF) «Tattoo Atlas» від Тіма Флоріна! Я у великому передчутті. Іще я щойно закінчив дуже крутий роман «The boundless sublime» від Лілі Вілкінсон, про дівчину, яка потрапляє в культ. Дуже потужний і спонукаючий до роздумів.


На який факультет Гоґвортсу відправив би вас Сортувальний Капелюх?


Слизерин назавжди


Twitter чи Facebook?


Twitter. Хтось взагалі ще користується FB?


Улюблений супергерой?


Людина-павук, людина-павук, робить все, що може павук.


Улюблене шоу на ТВ?


Усіх часів? The Wire.


Солодке чи Солоне?


Солоне. Ням.


Маєте фобії?


Мене однаково жахають і захоплюють великі білі акули, рахується?


Пісня яка зараз на повторі?


Gravedigger від Architects.


Фільм на який зараз чекаєте?


Сноуден.


Матеріал перекладено зі сайту - www.twochicksonbooks.com/2016/08/blog-tour-nevernight-by-jay-kristoff.html

nova nebo

Оновлене пакування без пошкоджень

замовляй подарункове пакування окремо