interv-yu-z-oleksandrom-shatokhinim

Інтерв'ю з Олександром Шатохіним

Невдовзі вийде книжка про хоробрість та дружбу «Пірати Льодового моря», а поки хочемо поділитися цікавою розмовою із талановитим ілюстратором Олександром Шатохіним. Говорили про плани на майбутнє та процес роботи над виданням.


Ти завжди хотів бути ілюстратором?


Завжди. З самого дитинства пам’ятаю, як годинами міг висиджувати й малювати. Був випадок, коли я малим знайшов нові зошити старшої сестри, що їй купили до школи, і просто всередині всіх зошитів щось понамальовував. А то було перед самим 1 вересня) Ну зрозуміло, що розмова зі мною потім була серйозна) Але у цей момент батьки змирились з тим, що дитина буде художником і підтримували моє бажання малювати, за що їм вдячний дуже.


Які нові навички ти б хотів опанувати чи вдосконалити? Можливо, закінчити якісь курси?


Поки немає таких думок. Хотів би спробувати щось зліпити, займатися керамікою.


Як ти починаєш роботу? Чи є якісь ритуали, коли ти сідаєш працювати? (можливо слухаєш музику чи працюєш в тиші)


Найкращий ритуал - це сідаєш і починаєш малювати) Зазвичай працюю в тиші.


Як йшла робота над книжкою «Пірати Льодового моря»? Все вдалося легко чи були якісь складнощі?


Була задача зробити обкладинку, форзац, одну ілюстрацію і невеликі малюнки для оформлення. Тож особливих труднощів чи складностей не було. Це не повноцінна робота з книжкою, де ти робиш ще й блок ілюстрацій. Прочитавши швиденько книжку, в голові одразу виникнув образ - череп із льодових брил, тож якісь інші пошуки я й не робив, бо це ж реально крута обкладинка буде! )


Яке твоє враження про книжку «Пірати Льодового моря»?


Взагалі мені якось таланить малювати ілюстрації чи обкладинки до скандинавських творів. Малював обкладинку до «Ангела у пащі диявола» Леві Генріксена, потім повноцінна робота над книгою Марія Парр «Тоня Ґліммердал», Інгеб’єрг Дал Сем «Крайній янгол», зараз так само працювати починаю над книгою Фріди Нільссон «Яґґер Яґґер». Тож любов до скандинавських книжок, як то кажуть у мене в крові вже, мабуть). У всіх цих книжках діти є особистостями, вільними та зі своїм світоглядом і досвідом, ось це мені й подобається, це щось таке дуже важливе для нас, дорослих, певний меседж, який ми отримуємо через такі книжки. Пірати Льодового моря не є виключенням.


В якій техніці тобі найбільше подобається малювати? І чому саме?


Зараз малюю на iPad. Зручно. Мені подобається. Але так само дуже люблю акварельні фарби, звичайний олівець. Ніщо не зрівняється з лінією зробленою звичайнісіньким олівцем, чи акварельною плямою.


Чи є в тебе проект мрії, який ти хочеш реалізувати? (можливо книжку проілюструвати)


Хочеться більше зосередитись на silent book проектах (книжках без слів). Цей напрямок мені наразі дуже цікавий. Хочеться зробити щось велике, масштабне. Але на все свій час.


В чому таємниця твоєї роботи, чи потрібно натхнення? Чи це міф і для продуктивної роботи потрібно щось інше?


Я займаюсь улюбленою справою, тим, чим я тішуся і що дає мені задоволення і можливість розвиватися і відкривати нові цілі. Це і є моє натхнення. Продуктивна робота буде тоді, коли ви кайфуєте від того, що робите.


Як ти відпочиваєш та проводиш вільний час?


Читаю книжки, подорожую, готую, проводжу час з рідними, ну і малюю щось для себе, у своє задоволення звісно)


Які твої плани на наступні 5 років? І ким ти себе бачиш?


Випустити книжки в закордонних видавництвах. Зробити ще один silent book. Побачити світ)


У твоїх роботах чітко простежується стиль та образність, почуття гумору, "нестандартне бачення"- звідки це все береться, як народжуються твої власні історії, адже цьому неможливо навчитись.


Складно відповісти на це питання. Я просто малюю, що хочу)

nova nebo

Оновлене пакування без пошкоджень

замовляй подарункове пакування окремо