interv-yu-sebastyana-de-kastella

Інтерв'ю Себастьяна де Кастелла

 

"Творець заклинань” є першим у новій захоплюючій фентезі серії, що рясніє хитрощами, пастками та кішкою-білкою, що розмовляє.

 

Себастьян де Кастелл вже давно у фентезі, але із "Творцем заклинань” він уперше звернувся до Young Adult. Хоча все починалося зовсім не як Young Adult: «Як у автора, у мене є частина мене, яка каже, що я просто пишу історію, до біса жанри і категорії, але з першою чернеткою я виявив, що створюю гіперцинічного персонажа, і насправді це був дорослий, який озирався назад і згадував, що сталося, але це не спрацювало. Тому я повернувся і подумав про те, як би це виглядало, коли б він був у той момент».

 

Так з’явилася історія Келлена, п’ятнадцятирічного джан-тепа, в якому ваша цінність підтверджується вашими магічними здібностями. Кожен джан-теп має тату зі стрічками, що символізують шість джерел магії; залізо, вугілля, шовк, пісок, кров і дихання, але не кожен може використовувати їх усі, і коли підліткам от-от має виповнитися шістнадцять, очікується, що вони «запалюють» свої стрічки, що демонструє їхню здатність володіти таким типом магії. Якщо ви не керуєте жодною магією, вас відносять до нижчого класу громадян, а Келлен, який небезпечно близький до свого шістнадцятого дня народження, не викликав жодної іскри. Що ще гірше, його молодша сестричка Шалла вже завчасно розпочала свій шлях. Коли Келлен намагається показати себе під час свого першого випробування магів, усе починає йти з шкереберть… і сцена готова для пригод.

 

«Тобі потрібно придумати, як зробити себе особливим, і це начебто найголовніший квест кожного підлітка».

 

Де Кастелл описує "Творця заклинань” як «Гаррі Поттера навпаки». Він пояснює: «Якщо думати про Гаррі Поттера, ти думаєш про хлопця, який думає що він посередній, але при цьому він усвідомлює, що він наймогутніший чарівник, що його батьки любили його більше, ніж чиїсь батьки, а ще він неймовірно багатий, таємно, звісно. У Келлена все невпаки – він думав, що в нього все в порядку, але все виявляється нісенітницею». Де Кастелл є великим шанувальником Гаррі Поттера, йому подобається добре виконана історія «обраного», але він хотів спробувати підірвати цю ідею за допомогою Келлена, який у багатьох відношеннях агресивно нормальний: «Я чітко пам’ятаю, як ходив у середню школу, озирнувся навколо й усвідомив, що я не найсильніший, чи найрозумніший, чи найкращий на вигляд, і подумав, що мені робити? Тебе виховують, щоб ти думав, що ти особливий, але ти повинен працювати над тим, як зробити себе особливим, і це начебто головний квест кожного підлітка, що дорослішає».

 

Незважаючи на те, що де Кастелл мав такий універсальний підлітковий досвід, більша частина його виховання була більш незвичною: «Мій батько помер, коли мені було дев’ять, а моїй матері було 44, коли я народився, і вона мала розсіяний склероз, тому це була справжня боротьба. Тож у ключові підліткові роки мене справді виховувала моя сестра, яка є феміністкою, та її партнерка, чудова жінка, яка теж була феміністкою. Це були люди, які відводили мене вбік і вказували на те, чого я не бачив, коли був підлітком». Багато з цього було спрямовано в характер Феріус Парфакс, таємничої жінки, яка з’являється саме тоді, коли випробування Келлена починає йти не так. : «Вона не каже, що це так, ось хто ти, вона ставить йому правильні запитання, і вона справді є сукупністю всіх дивовижних жінок, серед яких я виріс. У багатьох відношеннях вона є моїм улюбленим персонажем».

 

Після незвичайного дитинства у де Кастелла також була незвичайна кар’єра, яка охоплювала археологію, музику, викладання, акторську майстерність і бойову хореографію, перш ніж він почав писати. Саме останнє, на його думку, мало найбільший вплив на його книги: «Коли ти пишеш бій на мечах для сцени, ти дізнаєшся, що кожен рух має розкривати характер, а сам бій має розповідати історію. Кожен вибір викриває характер». Де Кастелл неодноразово наголошує на ідеях на цю тему: «Я не намагаюся бути великим письменником, я намагаюся писати чудові книги. Як письменник я співпрацюю, я радий, що редактор каже мені, що погано, і що потрібно покращити. Гадаю, для мене кожна книжка — це певною мірою подорож чи марафон — ви можете пробігти 26,2 милі, але таку ж відстань можна подолати пішки чи повзанням. Тому іноді я повзаю, а іноді бігаю».

 

Анна Джеймс

https://booksforkeeps.co.uk

nova nebo

Оновлене пакування без пошкоджень

замовляй подарункове пакування окремо