interv-yu-iz-nashoyu-grant-menedzherkoyu

Інтерв'ю із нашою грант-менеджеркою

Скільки часу ти працюєш в Небо?

Загалом працюю вже приблизно 1,5 року

Розкажи будь ласка нашим читачам хто такий грант-менеджер та якими навичками й досвідом він повинен володіти?

У вузькому розумінні грант-менеджер – це людина, яка шукає фінансування (гранти) для перекладів і видання книжок. Зазвичай майже кожна країна має свої грантові програми для підтримки й популяризації літератури закордоном. Моє завдання – знайти ці програми відповідно до нашого видавничого плану і зробити так, щоб ми отримали додаткові кошти для видання книги.
Я не мала жодного досвіду в роботі з грантами (окрім як була учасницею креативної команди в одному проєкті, що виконувався за грантом) до роботи в Небо. Але через те, що я координувала і курувала мистецькі проєкти до і під час роботи в видавництві, в мене були досить розвинуті організаційні й менеджерські навички. Головне для написання успішної заявки та подальшого управління грантом – вміти не лише генерувати ідеї, але й влучно формулювати думки й збирати величезний обсяг інформації докупи, а також розуміти основи планування й таймінгу.

Який найцікавіший і найтяжчий проєкти в тебе були?

Це подання заявки до Креативної Європи з проєктом «Бібліотека пригод». Якщо коротко – це дійсно суперважка й об’ємна грантова заявка з купою деталей, як-от, наприклад, — деталізованим планом роботи над проєктом на 2 роки з визначенням кількісних результатів. Під деталізованим розуміється прописування і характеристика всіх (абсолютно всіх) активностей видання книжок з попередніми дедлайнами й датами! І в разі отримання гранту ти маєш потім звітувати чітко за цим прописаним на 2 роки планом. Однак після складання такої заявки ти взагалі перестаєш боятися бюрократичної грантової машини)
Зараз ми чекаємо на результати, тож побажайте нам удачі!

Чи мрієш попрацювати з якоюсь країною?

Хотілося б завершити почату комунікацію з Австралією. Мені вдалося домовитися про приїзд Ліан Таннер (авторку трилогії The Keepers) на Книжковий Арсенал 2020. Складність полягала в тому, що потрібно було з України координувати комунікацію між Ліан і грантодавцем в Австралії, збирати необхідні підтвердження, документи, писати купу листів, бути милою й діловою водночас. Однак, на жаль, через усім відомі причини скасовувалися як поїздки між країнами, так і Книжковий Арсенал. Тож, дуже, дуже-дуже сподіваюся, наступного року таки вдасться познайомити українських читачів з Ліан Таннер особисто.

Яким ти бачиш ринок книжок через 5 років?

Більше малих видавництв, більше цікавої літератури про мистецтво – українських авторів, дослідників (і бажано, щоб конкретно ці книжки були розраховані не лише на вузьке коло художньої спільноти, але й були доступними для найбільш широкої аудиторії). Загалом хочу бачити пожвавлення через 5 років і розквіт сфери.

Ми знаємо, що ти працюєш над особистими проєктами? Розкажи, будь ласка, про них. Чому ти цим займаєшся?

Особисті проєкти – це переважно дослідження, які ми з моєю колегою прагнемо перетворити на креативний хаб, виставки, книжки, медіа-матеріали та інше. Зараз у нашому фокусі – аутсайдерське та провінційне мистецтво України, а також культура барахолок та книжкових ринків (як-от Петрівка). Нам навіть майже вдалося реалізувати свій проєкт, присвячений книжковому ринку «Петрівка», адже ми були вже на фінальній стадії отримання гранту від УКФ, поки Наглядова Рада фонду не надіслала вимогу знизити бюджет проєкту майже на 50% від початкової суми, що цілком і повністю унеможливило його реалізацію. З УКФ, насправді, у нас взагалі наднеприємний досвід стався (не лише через бюджет, але й через купу інших факторів, як-от, затягнута комунікація з їх боку та втручання в концепцію вже після оцінювання креативної частини експертами). Тому ми ухвалили непросте для нас рішення й відмовилися від підписання грантової угоди та, відповідно, від реалізації проєкту за рахунок коштів УКФ. Однак, не дивлячись на невдачі, ми все одно вирішили продовжувати роботу з темою і шукати шляхи фінансування.
Чому я цим займаюся? Ну, тут відповідь банальна і, можливо, пафосна, але – бо тоді відчуваю, що все недаремно) Ці проєкти вимагають більшого креативного включення, ніж робота грант-менеджером, тому це також мій спосіб підтримування внутрішнього балансу (який для обох галузей діяльності є лише виграшним).

Улюблена книжка видавництва?

О! Тут все просто – «Макс та супергерої») Це була любов з першого погляду, адже я обожнюю супергероїв, поп-культуру і комікси. У цій книжці закладена глибока ідея про відносини батьків і дітей, однак подана у цікавій і навіть іронічній формі + класні ілюстрації. Дуже раджу!

Ми знаємо, що ти багато подорожуєш. В якій країні ти мрієш побувати та як ти любиш проводити час відпочиваючи?

Зараз мрію побувати хоча б будь-де поза межами України, сумую за подорожами й дуже хочу знову до Відня – до музеїв, парків, вже улюблених кав’ярень).
Серед найближчих планів (на «після пандемії») – Азорські острови й, мабуть, найбільша мрія – Нью-Йорк.

У чому ти знаходиш натхнення?

У доволі звичайних речах, насправді)) У щоденній рутині – сніданках, каві, приготуванні їжі для близьких людей, прогулянках та іграх з собакою, свіжих квітах на підвіконні; музиці (колекціоную вінілові платівки); книжках, поп-культурі (серіали!); в спостереженнях за людьми, у розмовах).

nova nebo

Оновлене пакування без пошкоджень

замовляй подарункове пакування окремо