interv-yu-z-ilyustratorom-oleksiyem-scherbakom

Інтерв'ю з ілюстратором Олексієм Щербаком

Хочемо познайомити вас із художником, який ілюструє роман англійської письменниці Шарлотти Бронте «Джейн Ейр».

Знайомтесь – Олексій Щербак!


Розкажи про себе. Як ти прийшов у книжкову ілюстрацію?

Я почав працювати за спеціальністю з першого курсу навчання в Академії. Спочатку то були комікси. Працював скетчером у невеликому філіалі "Fireclaw”, допомагав у створенні стімпанк-коміксу «Воля». Потім я робив ілюстрації у книгу правил для настільної гри, та в оформлення гри цілком також. Були й інші цікаві проєкти)

 

Як ти віднісся до пропозиції проілюструвати свою першу книжку?

А першою став постапокаліптичний роман, який, до речі, побачить світ сподіваюсь у наступному місяці. Від пропозиції був приємно здивований та досить швидко почав малювати. Подобається відчуття легкої схвильованості на початку роботи над чимось новим.

 

Як в тебе йде робота? Що тобі тяжко дається, а що легко?

Я задоволений. Якщо якісь складнощі й бувають, то вони сприймаються як частина процесу і лише допомагають швидше виправити напрямок і дістатись до потрібного результату. Були ілюстрації, що робляться швидко, на одному подиху, були ті, що шукались довше. Вперше працюю з видавництвом, тому досить незвично і дуже цікаво водночас. Чудовий експіріенс взагалі!)

 

 

У якій техніці тобі подобається працювати?

Я обожнюю традиційні матеріали. Дуже люблю писати олійними фарбами, акрилом, емалями. Хоча матеріалами, типу звичайного олівця, працюю набагато частіше, бо це для мене як продовження правої руки. Створення робіт у цифровому форматі також досить приємна та звична справа. Я все це люблю)


Розкажи про свої захоплення, окрім малювання?

Перш за все — музика. Це те, що мене дуже надихає, надає сил і доводить до плачу. Кіно, кава, книжки, комікси, подорожі та фізичні навантаження.

 

Як ти шукав образ головної героїні?

Мене дуже вразили очі та риси обличчя самої Шарлотти Бронте на одній старій світлині, яка і вплинула на формування образу Джейн.


Яка твоя улюблена книжка? Або яку б книжку ти хотів проілюструвати?

Джек Керуак «В дорозі». Улюблена і дуже знакова для мене книжка.


Як ти бачиш своє майбутнє?

Я хочу реалізувати ще багато крутих та великих проєктів, більше подорожувати, виставлятись у різних галереях світу, зустріти ще багато цікавих людей. Це перше, що спадає на думку))

 

nova nebo

Оновлене пакування без пошкоджень

замовляй подарункове пакування окремо